На терміналі EVT стартувала підготовка до будівництва нового причалу

Портовий зерновий термінал EVT починає будівництво нового причалу в Миколаєві для перевалки зернових вантажів. Сталеві шпунтові палі для майбутнього причалу поставить ТОВ «АрселорМіттал Проджектс Україна».

За словами директора портового оператора «ЄВТ Грейн» Сергія Гунька, підписання контракту на постачання шпунтових паль стало відправною точкою в реалізації даного проєкту. «Рішення, яке запропонувала міжнародна компанія АрселорМіттал Проджектс раніше застосовувалося при будівництві великих міжнародних портів з глибоководними високотехнологічними причалами. Конструкційні особливості шпунта, який буде використовуватися при будівництві нашого причалу, зробить його довговічним, економічним, стійким і дозволить витримувати великі навантаження», — зазначив він.

За контрактом близько 750 тонн шпунтових паль будуть поставлені безпосередньо на термінал EVT судном в серпні-вересні 2020 року. Дані шпунтові палі будуть виготовлені в Люксембурзі.

Нагадаємо, за спеціалізацією новий причал — універсальний. Спочатку планується, що він буде призначений для перевалки зернових вантажів на судно. Надалі — можлива перевалка генеральних, навалювальних вантажів в залежності від розвитку комплексу та будівництва нових спеціалізованих терміналів. Довжина причалу складе 180 м, глибина біля причальної стінки — 11,5 м — як і максимальна глибина в акваторії Миколаєва.

Розташовуватися причал буде в одну лінію з причалом, що існує. З огляду на технічні характеристики, він зможе приймати одночасно судна різних класів — від Handysize до Panamax.

Після завершення будівництва гідротехнічної споруди довжина причальної лінії терміналу EVT складе 500 м.