EVT побудує ще 20 силосів для зберігання зернових

Морський зерновий термінал EVT має намір у 2020 році збільшити потужності зберігання і побудувати 20 нових силосів. Вісім з них будуть готові вже до 1 травня 2020 року, а всі 20 на 1 жовтня 2020 року. За результатами тендеру визначено постачальника першої партії це канадська компанія «Ag Growth International» (AGI).

«Ми починаємо третій — фінальний етап будівництва зернового термінала. Він передбачає значне збільшення силосних потужностей зберігання. Сьогодні на EVT запущено 206 тис. тонн, основна частина яких розташована в складах підлогового зберігання. До них додамо ще 20 нових ємностей і по завершенню будівництва зможемо одночасно накопичувати на терміналі понад 350 тис. тонн зернових і олійних. За місткістю нові силоси будуть трохи більше, ніж що існують. Розмістяться вони згідно з проєктом — на ділянці між двох складів підлогового зберігання», — розповів директор портового оператора «ЄВТ Грейн» Сергій Гунько.

Поставку перших восьми силосів об'ємом 8800 м3 кожен забезпечить компанія АДЕПТ, яка перемогла в тендері, запропонувавши найбільш оптимальну вартість, терміни і якість продукції AGI. Будівельні роботи вже проводяться відповідно до графіка. Постачання устаткування почнеться в лютому 2020 року і триватиме до кінця березня. Завершити установку перших восьми «банок» планують на 1 травня 2020 року.

Графік будівництва передбачає таку готовність силосних потужностей: на 1 липня — 12 силосів, на 1 вересня — 16 силосів. Чотири силоси встановлять до 1 жовтня 2020 року.